“Tulajdonképpen az irodai munka kiegyensúlyozására kerestem egy kreatív tevékenységet – meséli Timi. – Már gyermekkoromban is azzal szórakoztam, hogy ruhákat varrtam a Barbie-babáimnak. A varrás tudománya anyai ágon öröklődik a családban. A húgommal együtt megtanultunk főzni, kötni, horgolni – és varrni. Mindezeket a nagyszerű, praktikus dolgokat szeretném egyszer én is átadni a saját gyermekeimnek.”
Habár Timi két, varrással kapcsolatos tanfolyamot is elvégzett, alapjában véve autodidakta. Sokat lehet tanulni a saját hibáinkból, és a sok varrás Timit már kis kora óta hozzásegítették a szakma elsajátításához. “Mindig azon törtem a fejem, milyen ruhákban különbözhetnék a környezetemtől a következő évszakban. A körülöttem lévő világból merítek ihletet: múltbéli korok, építészet… És persze a különleges kisugárzású nők. Emellett hatott rám a japán tervezők szabásminta művészete is. Mivel 10-15 évvel ezelőtt nem volt ennyire telített a piac, abból kellett főzni, ami volt. Rendszerint édesanyám fiatalkori ruháit szabtam át, rövidítettem, szűkítettem – mikor mi kellett. 16 évesen táskákat, sőt, hátizsákot is varrtam. Néha elcsodálkozom mi mindenre képes az ember fiatalon.”
Vékony alkatának köszönhetően tökéletes modellként mutathatja be ruháit. „Az egyes ruhadarabok prototípusait magamon tesztelem, hogy lássam az esését, hogy hol kell alakítani rajta, hogy milyen a viselése. Mivel a márkám építését másodállásban művelem, egyszerűbb, gyorsabb és költséghatékonyabb, minél több feladatot én magam látok el. Ami a modellkedést illeti: borzasztóan lámpalázas vagyok, nem szeretek középpontban lenni, pózolni meg pláne. A fotósom, Szabó Eszter viszont egy ügyes, fiatal hölgy, akivel pozitív élmény kilépni a komfortzónámból. Természetesen nagyon örülnék neki, ha kellemes kisugárzású modelleken mutathatnám be a ruhákat. Két kedves ismerősöm már eleget tett a felkérésemnek, de akár új lányok jelentkezését is szeretettel várom.”
Egyre több vásárlója akad – fele-fele arányban az országból és a világ minden tájáról. És Timi szívesen teljesíti az egyedi kéréseket. Ám nem vállal el minden megrendelést. „Fontos, hogy azonosulni tudjak a megrendelő elképzelésével, stílusával. A környékbéli, 17-35 év közötti hölgyek konkrét elképzelésekkel jönnek hozzám, illetve gyakran szeretnének olyan ruhadarabot, ami nem jön velük szembe az utcán. Bizonyos fazonok igény szerint alakíthatók, így bárki számára elérhetők. A ti.nyu márka alapideája a nőiesség, egyszerűség és a természetesség. A nőiesség a derék kihangsúlyozásával és a finom színárnyalatokkal, az egyszerűség a ruhák szimpla vonalvezetésével és könnyű kombinálhatóságával, a természetesség pedig a pamut- és lenvászon anyagok használatában jelenik meg. Mostanában azon töröm a fejem, hogy férfi ingek tervezésébe is belefogok. Úgy érzem, az erősebbik nemnek is egyre nagyobb az igénye a minőségi, szép, egyedi holmik iránt.
De vajon egy üzlet nyitása is szóba jöhet a ti.nyunál? „Az maga lenne megvalósult álom! Itt felhívnám a figyelmet, hogy a ruhák alacsony ára nagyon megtévesztő. Ezt a divatmultik érik el, az olcsó ázsiai munkaerő kizsákmányolásával. Valójában azonban a ruhatervezés és a varrás sokkal hosszabb folyamat. Elsősorban papírra kell vetni az alapötletet. Ezután az elképzelés térbeli modellezése következik: ez egy szabóbaba segítségével történik, egyszerű vászonanyagból. A szabás-varrás, valamint a fotózás, a képek szerkesztése és feltöltése után pedig a ruhák már csak csak arra várnak, hogy eljussanak viselőjükhöz.“